Suggestions
    Go directly to
      confidential

      Poverljivost

      Čuvanje poverljivosti podataka kompanije Continental kada je to potrebno

      Uživajte u društvenim medijima - imate pravo na slobodno izražavanje mišljenja i ovi kanali su odlično mesto za to pravo! Međutim, trebali biste biti svesni zakonskih ograničenja. Konkretno, ne smete širiti poverljive informacije i ne smete nanositi štetu kompaniji Continental svojim aktivnostima.

      Poverljive informacije uključuju, ali nisu ograničene na, informacije kao što su neobjavljeni detalji o našem softveru, informacije o kupcima i dobavljačima, budući datumi isporuke proizvoda, finansijske informacije, intelektualna svojina, razvoj novih proizvoda, planovi prodaje i marketinga, poslovne tajne, podaci zaštićeni autorskim pravom, sve ostale informacije koje je potrebno držati u tajnosti od konkurencije i šire javnosti. Dokumenti obično sadrže vidljivu oznaku klasifikacije koja navodi kategoriju informacija. Ako dokument o informacijama koje želite da delite nije dostupan, morate sami da klasifikujete podatke ili zajedno sa svojim neposrednim rukovodiocem. Detaljniji opis klasifikacija možete pronaći u letku koji pruža Korporativna bezbednost.

        

      7 saveta za sigurnost i poverljivost podataka:

      1. Sve informacije objavljene na društvenim medijima treba tretirati kao javne - zato se interna pitanja o kompaniji nikada ne smeju saopštavati na ovim kanalima, a ni u zatvorenim grupama.
        Kad god svoje poslovno znanje učinite dostupnim izvan kompanije Continentala (npr. na Stack Overflow-u ili na forumima), uvek se pobrinite da zadržite svoju obavezu poverljivosti. U slučaju nedoumice, možete pitati svog neposrednog rukovodioca.
      2. Antimonopolski zakon naravno, važi i za društvene medije. Detalje potražite u Antimonopolskom priručniku.
      3. Društvene mreže (uključujući poslovne mreže poput Linkedln-a) nisu odgovarajuće mesto za razmenu poslovnih informacija. Ako ne možete da se upoznate lično, to treba da učinite putem e- pošte ili telefona. Ne samo zbog profesionalnog bontona, već ponekad i zbog zakonskih i ugovornih obaveza.
      4. Prilikom deljenja softverskog koda na platformama koje ne pripadaju kompaniji, poput GitHub-a, npr. u svrhu saradnje sa drugim programerima, uklonite sve osetljive podatke iz fragmenata koda.
      5. Usluge poput Google Docs i DropBox-a mogu biti praktične, ali nisu uvek sigurne, čak i ako su dokumenti zaštićeni prijavljivanjem i dostupni samo na poziv. Podaci ili datoteke kompanije mogu se deliti samo pomoću alata koje obezbeđuje Continental IT (npr. MovelT).
      6. Usluge poput SlideShare-a mogu se koristiti za objavljivanje javnih prezentacija spoljnoj publici. Prezentacije kompanije Continental obično u podnožju stranice pokazuju da li su informacije poverljive, interne ili javne.
      7. Mreže društvenih medija su složene i mogu vas odvesti do nenamernog otkrivanja informacija.
        Vodite računa da se detalji vaših poslovnih aktivnosti ne mogu rekonstruisati iz vaših aktivnosti na društvenim medijima. Na primer, dodavanje poslovnog kontakta na Linkedln-u, tvitovanje sa lokacije vašeg sastanka i kasnije ažuriranje vašeg Facebook statusa pozitivnom poslovnom porukom izgledaju kao nepovezane radnje. Ali u stvarnosti javno objavljujete informacije o poverljivom poslovnom pitanju.

      Kada ste u nedoumici, samo pitajte! > people@conti.de